J
I
K
A
B
اخبار و رويدادها
محمدي در دومين جلسه ستاد اقتصاد مقاومتي سال 98:
1398/7/16
با خرد جمعي و هماهنگي بهتر برنامه ريزي ها را به موقع و در زمان معين انجام دهيم

صبح روز يكشنبه31 شهريور ماه، دومين جلسه ستاد اقتصاد مقاومتي استان به رياست استاندارو دبيري رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان گيلان و با حضور جمعي از مديران دستگاههاي اجرايي عضو در سالن شهيد انصاري استانداري برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان مديريت و برنامه ريزي استان گيلان، در ابتداي دوّمين جلسه ستاد اقتصاد مقاومتي استان در سال 98 ، كيوان محمدي رئيس سازمان و دبيرستاد اقتصاد مقاومتي درخصوص برنامه زماني جلسات ستاد توضيحاتي را بيان نمودند. وي اظهارداشت با توجّه به اهميت جلسات شوراي برنامه ريزي و توسعه و ستاد اقتصاد مقاومتي، براساس نظراستاندارمحترم مقررگرديده تا پايان سال جاري دراولّين شنبه هر ماه جلسات مرتبط با اين دو نهاد اصلي بصورت مجزا تشكيل گردد و بديهي است اعضاي جلسه بايد در نظر داشته باشند كه با خرد جمعي و هماهنگي بهتر برنامه ريزي ها را بتوانيم به موقع ودر زمان معين انجام بدهيم.

همچنين محمدي ادامه داد بحثي كه امروز خواهيم داشت شرح مختصري از پروژه هاي اقتصاد مقاومتي سال ۹۸مي­باشد.

وي گفت : دكتر نوبخت بعنوان جانشين فرماندهي ستاد اقتصاد مقاومتي كشور دراستان بجاي اقاي دكترزنگنه تعيين شدند واين انتصاب شايسته باعث گرديده تحركي در استان ايجاد شود برهمين اساس ساماندهي جديدي در حال انجام است . رئيس سازمان مديريت وبرنامه ريزي استان تصريح كرد : سدهاي لاستيكي بعنوان يك مدل مهم و جا افتاده كه مدل هم شده در كشور محور بحث بعدي ما خواهد بود درپايان هم درخصوص اهميت نوغانداري درگيلان بعنوان مركزو پايتخت اين صنعت درطول قرن­هاي متمادي توضيحاتي ارائه نموده و بيان داشتند هرچند دروضعيت موجود اين صنعت با ركود مواجه مي باشد ، اما انتظار ما اين است كه انشاالله در اين حوزه هم تحولاتي را در سالهاي آينده شاهد باشيم تا بتوانيم به جايگاه اصلي  خود بازگرديم.

در ادامه جلسه سركارخانم كاووسي مشاوررئيس سازمان گزارشي در خصوص پروژه هاي مصوب اقتصاد مقاومتي استان در سال 98 به تفكيك دستگاه هاي مجري، بخشي و ساختاراجرايي برنامه هاي پيشنهادي سال 98 ستاد را ارائه نمودند. پس از ارائه اين گزارش، پروژه هاي اقتصاد مقاومتي با موضوعات پسماند، فاضلاب، سدهاي لاستيكي و صنعت نوغانداري توسط مجريان هر يك از پروژه هاي ياد شده تشريح گرديد.

در خاتمه مقررگرديد تا پايان سال ضمن پي گيري مصوبات تا حصول نتيجه گزارشي از وضعيت سايرپروژه ها توسط مجريان مرتبط ارائه گردد.

حمايت از بخش خصوصي و سرمايه گذاري‌هاي داخلي يكي از مولفه‌هاي كاربردي اقتصاد مقاومتي است كه بايد همواره مورد توجه قرار گيرد تا با حمايت دولت شاهد تقويت توليد داخلي، افزايش صادرات و كاهش واردات كالا باشيم.

دكتر ارسلان زارع در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتي استان گيلان با بيان اينكه اقتصاد مقاومتي راهبرد مورد تاكيد رهبرمعظم انقلاب و دردستوركارهمه قوا خصوصاً دولت تدبير و اميد است، افزود: يكي از مهمترين ابعاد راهبرد اقتصاد مقاومتي، توجه به ظرفيت‌هاي دروني و برنامه‌ريزي اصولي براي بهره برداري از اين پتانسيل ها است و گيلان در اين حوزه هم به لحاظ موقعيت جغرافيايي و هم استعدادهاي داخلي وجوه ممتاز زيادي دارد.

وي با اشاره به اينكه كشاورزي، صنعت و گردشگري از اولويت هاي تعيين شده در راستاي شتاب در رونق و توسعه پايدار گيلان تعريف شده است، خاطر نشان كرد: همه ۱۹ پروژه و ۵۳ زير پروژه اي كه در ستاد اقتصاد مقاومتي استان مصوب شده، بايد توسط دستگاه اجرايي به طور جدي پيگيري و اجرايي شود.

استاندار گيلان تصريح كرد: با توجه به شرايط كنوني كشور متاثر از تحولات منطقه‌اي و بين‌المللي، از يك سو منافع ملي و از سوي ديگر منافع استان اقتضا مي كند تا همه دستگاههاي اجرايي ذيربط ، تصميمات ستاد اقتصاد مقاومتي را به‌طور كامل اجرايي كنند.

نماينده عالي دولت در گيلان بر ضرورت پرهيز از هرگونه كوتاهي، سهل انگاري و اغماض در اجراي پروژه ها تأكيد و تصريح كرد: حمايت از بخش خصوصي و سرمايه گذاري هاي داخلي يكي از مولفه‌هاي كاربردي اقتصاد مقاومتي است كه بايد همواره مورد توجه قرار گيرد تا با حمايت دولت شاهد تقويت توليد داخلي، افزايش صادرات و كاهش واردات كالا باشيم.

وي تأكيد كرد: تقويت نوآوري و فناوري در توليد، حمايت بيش از پيش از واحدهاي دانش بنيان و استفاده بهينه از دستاوردهاي دانشگاه‌ها، مراكز آموزش عالي، پارك علم و فناوري و نيز مركز تحقيقات كشاورزي مورد توجه ويژه قرار گيرد.

دیدگاه های ارسال شده توسط شما پس از تایید منتشر خواهد شد پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهند شد
 

 
نظری ثبت نشده است
تعداد بازدید از سایت 24043 تعداد بازدید از صفحه 5 تعداد بازدید امروز صفحه 3

آدرس : گيلان - رشت - ميدان مصلي - خيابان ۱۵ خرداد - روبروي بيمارستان حشمت - سازمان مديريت و برنامه ريزي استان گيلان
كدپستي : ۴۱۹۳۹-۸۳۷۳۹

شماره هاي تماس سازمان : ۰۱۳-۳۳۶۶۴۰۱۴-۱۶

سامانه پيام كوتاه: ۵۰۰۰۲۹۹۱

نمابر : ۰۱۳-۳۳۶۶۸۲۵۶

مطالب سايت را چگونه ارزيابي مي كنيد؟مشاهده نتایج
كليه حقوق اين سايت متعلق به سازمان مديريت و برنامه ريزي استان گيلان ميباشد
Powered by Tetis PORTAL