J
I
K
A
B
در اولين جلسه اقتصاد مقاومتي استان گيلان در سال 1400 اعلام شد:
1400/4/13
اختصاص هزار و 170 ميليارد تومان براي پروژه هاي اقتصاد مقاومتي استان در سال 1400

صبح روز يكشنبه 13 تير ماه اولين جلسه اقتصاد مقاومتي استان گيلان در سال 1400 به رياست استاندار و دبيري رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي گيلان در سالن غدير استانداري برگزار شد.

به گزارش واحد روابط عمومي سازمان مديريت و برنامه ريزي استان در اين جلسه كه با حضور معاونين و مديران دستگاه ها و تعدادي از نمايندگان گيلان در مجلس شوراي اسلامي برگزار شد پيرامون پروژه هاي اقتصاد مقاومتي مطالبي ارايه شد.

***

در ابتداي اين جلسه كيوان محمدي، رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان گيلان در خصوص دستور جلسه گفت: ارايه و تصويب پروژه هاي اقتصاد مقاومتي استان گيلان در سال 1400 از سوي دبيرخانه مربوطه و بررسي آخرين وضعيت پروژه هاي اقتصاد مقاومتي اداره كل صنعت، معدن و تجارت استان در سال 1399 دو دستور اول جلسه هستند و همچنين در بخش سوم، آخرين وضعيت پروژه هاي اقتصاد مقاومتي اداره كل جهادكشاورزي استان در سال 1399 مورد بررسي قرار مي گيرد.

سپس شراره كاوسي، معاون هماهنگي برنامه و بودجه سازمان مديريت و برنامه ريزي استان گيلان در مورد وضعيت پروژه هاي اقتصاد مقاومتي سال 1399 و سال 1400 و همچنين پروژه هاي جهش توليد از سوي دبير خانه مطالبي ارايه كرد.

***

در ادامه اين جلسه، دكتر ارسلان زارع، استاندار پس از استماع گزارش دبيرخانه و همچنين گزارشات مديران مرتبط و نظرات نمايندگان با تاكيد براينكه سياست راهبردي اقتصاد مقاومتي مبناي كار و اقدامات همه مديران در سطح ملي و استاني است، گفت: شرايط اقتصادي كشور ما اقتضاء مي كند با استفاده از همه ظرفيت هاي داخلي، زمينه توسعه و اعتلاي كشورمان بخصوص در بخش اقتصادي فراهم شود. بنابراين ما بايد هر چه بيشتر از اين ظرفيت ها در جهت حفظ و تحكيم استقلال در بخش هاي مختلف و در راستاي خودكفايي استفاده كنيم تا ميزان وابستگي ما به واردات كاهش پيدا كند.

استاندار با بيان اينكه ما راهي جز به ثمر رساندن پروژه هاي اقتصاد مقاومتي به عنوان پروژه هاي كوتاه مدت نداريم، ضمن تشكر از همه دست اندركاران از جمله مديران دستگاه ها، فعالين بخش اقتصادي، مديران پروژه هاي اقتصاد مقاومتي و... كه تلاش كردند در سال 1399 پروژه هاي فوق در حد امكان به بهره برداري برسد و يا پيشرفت فيزيكي خوبي پيدا كند، ادامه داد: امسال در گيلان 27  پروژه هاي اقتصاد مقاومتي داريم كه اميدواريم هر چه زودتر به بهره برداري برسند.

وي ارايه گزارش هايي از سوي مديران كه نشاندهنده به بار نشستن يك كار جمعي و با مشاركت بخش خصوصي است را موجب خوشحالي و دلگرم كننده برشمرد و توليد 1700 تن پيله كرم ابريشم را نمونه اي از اين دست گزارشات ارزيابي كرد و گفت: متاسفانه نوغانداري استان به حاشيه رانده شده بود ولي با تلاش و پيگيري و با حمايت آقاي دكتر نوبخت امروز شاهد شكستن ركورد گذشته توليد پيله ابريشم هستيم و اميدواريم عملكرد اين بخش به گونه اي باشد كه فراتر از آن هم برويم.

وي با اعلام اينكه هزار و 170 ميليارد تومان تسهيلات با مشاركت بانك ها براي پروژه هاي اقتصاد مقاومتي استان در سال 1400 هدفگذاري شده است، يادآوري كرد در جهت بهبود و اخذ نتايج بهتر جلساتي تحت عنوان جلسات تسهيل و رفع موانع توليد در مورد پروژه هاي اقتصاد مقاومتي و ساير پروژه ها با حضور مديران، فعالين بخش خصوصي و كارآفرينان برگزار مي شود.

استاندار با بيان اينكه لازم است همه مسئولان براي اجراي اين پروژه‌ها فعالانه ورود كنند، گفت: وضعيت كارخانه هايي از جمله پوشش و رشت الكتريك با سفر حجت الاسلام ابراهيم رئيسي، رئيس اسبق قوه قضاييه به استان گيلان تعيين تكليف شده و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گيلان بايد موضوع را پيگيري كرده و براي جلب بيشتر سرمايه گذاران تلاش كند.

***

لازم به ذكر است در اين جلسه تعدادي از مديران دستگاه هاي اجرايي استان گيلان در ارتباط با پروژه هاي اقتصاد مقاومتي مربوط به دستگاه اجرايي خود گزارشي ارايه دادند و همچنين نمايندگان حاضر نيز پيرامون پروژه هاي فوق و وضعيت استان در بعضي از بخش ها به نكاتي اشاره كردند.

1400/7/21 13:8:31 
انتشار شاخص قيمت كالاها و خدمات مصرفي خانوارها، نرخ تورم كشور و استان- شهريور‎ماه 1400

آدرس : گيلان - رشت - ميدان مصلي - خيابان ۱۵ خرداد - روبروي بيمارستان حشمت - سازمان مديريت و برنامه ريزي استان گيلان
كدپستي : ۴۱۹۳۹-۸۳۷۳۹

شماره هاي تماس سازمان : ۰۱۳-۳۳۶۶۴۰۱۴-۱۶

سامانه پيام كوتاه: ۵۰۰۰۲۹۹۱

نمابر : ۰۱۳-۳۳۶۶۸۲۵۶

مطالب سايت را چگونه ارزيابي مي كنيد؟مشاهده نتایج
كليه حقوق اين سايت متعلق به سازمان مديريت و برنامه ريزي استان گيلان ميباشد
Powered by Tetis PORTAL