J
I
K
A
B
اخبار و رويدادها
در نشست مديران روزنامه هاي گيلان با رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان مطرح شد؛
1400/4/9
توجه ويژه به توسعه استان با حفظ محيط زيست در برنامه آمايش سرزميني گيلان/توسعه بدون توجه به محيط زيست ممكن نيست
شامگاه روز سه شنبه (8 تيرماه)، مديران 10 روزنامه استان  با رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي گيلان ديدار كرده و به بيان  نظرات خود در خصوص مسائل مختلف خصوصاً حوزه رسانه و مطبوعات پرداختند.

به گزارش واحد روابط عمومي سازمان مديريت و برنامه ريزي گيلان، در ابتداي اين جلسه، هريك از مديران مسئول و صاحب‌امتياز روزنامه هاي گيلان به بيان نظرات خود در خصوص مسائل مختلف پرداختند كه تقدير از نگاه مثبت سازمان مديريت گيلان به حوزه فرهنگ و هنر، مشكلات بيمه اي و هزينه هاي بالاي چاپ و نشر و... از جمله اين موارد بود.

كيوان محمدي در اين جلسه با بيان اينكه نزديكي و دوستي ميان مديران رسانه هاي گيلان در عين وجود رقابت قابل‌تحسين است، اظهار داشت: احساس اميدواري مي كنيم كه آينده خوبي پيش روي جامعه فرهنگي گيلان به ويژه اهالي رسانه در بلند مدت خواهد بود.

وي با اشاره به پيشينه بسيار درخشان مطبوعات گيلان در تاريخ، بيان داشت: در دوران مشروطيت كه مطبوعات به‌تازگي در ايران آغازبه كار كرده بود، در گيلان نشريات بسيار قوي و خوبي داشتيم تا جايي كه برخي از روزنامه‌نگاران از ساير استان ها به گيلان آمدند.

رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي گيلان پيرامون صحبت هاي يكي از مديران مسئول روزنامه هاي استان در خصوص ساخت اِلماني براي اهالي رسانه در شهر رشت، گفت: ساخت الماني با عنوان خيرالكلام و نام‌گذاري يكي از ميادين شهر رشت با اين مضمون مطالبه جدي من طي سال هاي گذشته بوده و به چند شهردار و همچنين شوراي شهر پيشنهاد داده شد كه يكي از ميادين شهر رشت با عنوان خيرالكلام نامگذاري شده و هرسال در روز خبرنگار برنامه هاي مورد نظر در اين مكان برگزار شود.

محمدي خاطرنشان كرد: براي طراحي و ساخت اين المان و ميدان نيز اعلام آمادگي كرده ايم و در خصوص موافقت مديريت شهري، حتماً در اين امر مشاركت خواهيم كرد.

رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي گيلان در بخش ديگري از سخنان خود به اقدامات شاخص انجام شده در استان طي شش سال گذشته اشاره كرد و گفت: در حوزه بهداشت و درمان حمايت هاي بسيار خوبي از گيلان صورت گرفت كه از جمله آن مي توان به ساخت و بهسازي اورژانس بيمارستان هاي رازي و حشمت، بيمارستان لنگرود، رضوانشهر، تالش، آستارا، لاهيجان، و... اشاره كرد.

 

محمدي همچنين به انجام برنامه آمايش سرزميني گيلان در سازمان مديريت استان اشاره كرد و گفت: گيلان اولين استاني بود كه برنامه آمايش سرزميني خود را تدوين و ارائه كرد كه مورد الگوبرداري بسياري از استان هاي ديگر قرار گرفت.

وي افزود: براي انجام مطالعات آمايش سرزميني گيلان تلاش شد از بهترين محققين استفاده شده و سازمان مديريت و برنامه ريزي گيلان چندين ماه را صرف انتخاب و بررسي سوابق محققين مشاركت كننده در اين برنامه كرد.

رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي گيلان، خاطرنشان كرد: در برنامه آمايش سرزميني گيلان با عنوان سبز-آبي به حفظ محيط زيست استان و توجه بيشتر به درياي خزر تاكيد شده است. اعتقاد داريم توسعه بدون توجه به محيط زيست ممكن نيست.

وي افزود: در حال حاضر جنگل ها و منابع آبي ما در معرض خطر است و اگر به فكر نباشيم با بحران جدي در تمام شهرستان هاي استان روبه رو خواهيم شد.

رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي گيلان بيان داشت: شناسايي و معرفي 16 زنجيره توليد در گيلان از جمله موارد ديگر در برنامه آمايش استان است.

محمدي در خصوص پروژه راه آهن قزوين- رشت نيز گفت: اولويت مهم بعدي استان و كشور، اتصال راه آهن رشت به آستارا و تكميل كريدور بين المللي اتصال چابهار به اروپا است.

رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي گيلان در پايان از رسانه ها خواست تا در خصوص احداث و بهره برداري از راه آهن رشت-آستارا مطالبه گري كنند.

گفتني است حمايت هاي صورت گرفته از بخش كشاورزي،گردشگري  و فرهنگ و هنر گيلان از ديگر محورهايي بود كه رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي گيلان به آن اشاره كرد.

 

لازم به ذكر است در اين جلسه آقايان شكوهي راد (روزنامه گيلان امروز)، خرسندي ( روزنامه سوال و جواب)، ساسان شيخي (روزنامه صبح كاسپين)، رنجكش( روزنامه معين)، بهمني ( روزنامه نسيم)، احمدي سراواني ( روزنامه خزر)، ديبا ( روزنامه فضيلت)،جعفري( روزنامه آواي شمال)،حسيني نژاد ( روزنامه پنجره نو) ، گياهچي ( روزنامه گلچين امروز) حضور داشتند.

دیدگاه های ارسال شده توسط شما پس از تایید منتشر خواهد شد پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهند شد
 

 
نظری ثبت نشده است
1400/7/21 13:8:31 
انتشار شاخص قيمت كالاها و خدمات مصرفي خانوارها، نرخ تورم كشور و استان- شهريور‎ماه 1400

آدرس : گيلان - رشت - ميدان مصلي - خيابان ۱۵ خرداد - روبروي بيمارستان حشمت - سازمان مديريت و برنامه ريزي استان گيلان
كدپستي : ۴۱۹۳۹-۸۳۷۳۹

شماره هاي تماس سازمان : ۰۱۳-۳۳۶۶۴۰۱۴-۱۶

سامانه پيام كوتاه: ۵۰۰۰۲۹۹۱

نمابر : ۰۱۳-۳۳۶۶۸۲۵۶

مطالب سايت را چگونه ارزيابي مي كنيد؟مشاهده نتایج
كليه حقوق اين سايت متعلق به سازمان مديريت و برنامه ريزي استان گيلان ميباشد
Powered by Tetis PORTAL